صفحه اصلي > آرشیو خبری > گزارش، یادداشت و مصاحبه ها 

 

دو روایت امید و زندگی از شیراز و مراغه
تبلور عشق و مهربانی در اهداکنندگان سلول های بنیادی
شنبه ٢٧ شهريور ١٤٠٠ ادامه خبر >>

سازمان انتقال خون احیاگر اما مظلوم!
گفتگوی اختصاصی ماهنامه دنیای سلامت با دکتر پیمان عشقی؛ مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران و فوق تخصص خون و سرطان کودکان
شنبه ١٦ مرداد ١٤٠٠ ادامه خبر >>

حدیث محدثه از تلاش شبانه‌روزی در سرزمین اساطیری
پخش خون و سنجش مصرف بیمارستانی در استانی مانند سیستان و بلوچستان تفاوت چشمگیری با بسیاری از استان ها دارد.هر سه و نیم دقیقه یک کیسه خون یا یکی از فرآورده های آن توسط این واحد به یکی از 23 مرکز درمانی استان ارسال می شود. بیش از سه هزار و 240 هموطن تالاسمی ماژور و بسیاری از بیماران نیازمند به خون در دومین استان پهناور کشور چشم امید را به اهداکنندگان خون نه تنها در سیستان و بلوچستان بلکه در بسیاری از استان های کشور دوخته اند.در این میان واحد پخش خون فرجام حضور مردم و تلاش مجموعه انتقال خون را به مراکز درمانی منتقل می‌کند تا هموطنی تسکین یابد و جانی احیا شود.محدثه وحدانی مقدم کارمندی جوان از سرزمین رستم و سیمرغ و زال است.این همکار که دیو سیاه مرگ را با فعالیت های حیات بخشش زبون ساخته است از تلاش هایش می گوید.
شنبه ٩ مرداد ١٤٠٠ ادامه خبر >>

طلوع امید بخش زندگی
هفت سال از زندگیش طلوع خورشید را از پشت پنجره بیمارستان كودكان به نظاره نشست، تزریق 13 واحد خون سالم به فرزندش، امید بخش نگاه مضطرب این مادر برای ادامه زندگی شد.
چهارشنبه ٣٠ تير ١٤٠٠ ادامه خبر >>

ما بر آن عهد که بستیم هستیم / همدلی دو جوان برای نجات جان
انتقال خون کردستان هر ساله در تعطیلات نوروز میزبان دو اهداکننده جوان خون است. آنان پانزده سال پیاپی در نوروزگاه دوشادوش یکدیگردر مرکز انتقال خون سنندج حضور می یابند و با هدف نجات جان بیماران نیازمند خون اهدا می کنند.
چهارشنبه ٣٠ تير ١٤٠٠ ادامه خبر >>

بانویی که 200 بیمار نیازمند به خون را جان دوباره بخشید
رضیه عباسی متولد 1354 و رکوردار اهدای خون در بین بانوان کردستانی است . نخستین بار در سال 1373 اقدام به اهدای خون کرده و تا کنون 67 اهدای خون سالم را به ثبت رسانده است . او رکوردار اهدای پلاکت در بین بانوان کردستانی نیز هست و برای شانزدهیمن بار در صف اهدای پلاکت قرار گرفته است.
چهارشنبه ٣٠ تير ١٤٠٠ ادامه خبر >>
همزمان با هفته دولت و روز کارمند تشریح شد:
دستاوردها و راهبردهای معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان انتقال خون ایران
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان انتقال خون ایران دستاوردها و راهبردهای حوزه مسئولیت خود در سالی که مزین به شعار « جهش تولید » است و با عنایت ، همت ، هدایت و حمایت های بی دریغ مدیرعامل سازمان حاصل شده است را در گفتگو با روابط عمومی سازمان تشریح کرد.
سه شنبه ٤ شهريور ١٣٩٩ ادامه خبر >>
در راستای همکاری های نظارتی سازمان غذا و دارو و انتقال خون:
آزمون مهارت سنجی مدیران پزشکی مراکز خصوصی پلاسما فرزیس برگزار شد
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨ ادامه خبر >>
[3960]