اخبار > مهاباد الگوي توسعه مراکز شهرستاني انتقال خون است
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر عامل سازمان انتقال خون :

مهاباد الگوي توسعه مراکز شهرستاني انتقال خون است

مهاباد پايتخت فرهنگي هموطنان كرد و اولين پايگاه شهرستاني انتقال خون بابيش از 20 هزار واحد اهداي خون سالانه است.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران مدیر عامل سازمان ضمن اعلام این مطلب در بازدید از این مرکز انتقال خون گفت: مرکز انتقال خون مهاباد با كسب موفقيت در مميزي بين المللي براي پالایش قراردادی پلاسما گام مهمی برداشته است.
 
دکتر پور فتح اله همچنین با استناد به گزارش سازمان جهانی بهداشت گفت:  شاخص اهدای خون در ایران ۲۷واحد به ازای هر هزار نفر است که این رقم براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی در کشورهای در حال توسعه ۱۳واحد به ازای هر هزار نفر می باشد.
 
این آمار نشان می دهد با نهادینه شدن فرهنگ اهدای خون در کشور هم اکنون دو برابر کشورهای در حال توسعه و هم سطح خودمان اهدای خون داریم.
 
وی این شاخص را در کشورهای پیشرفته ۳۳واحد به ازایهر هزار نفر جمعیت عنوان کرد و یادآور شد: اگر مقایسه کنیم مشخص می شود که شاخص ما نزدیک شاخص کشورهای پیشرفته بوده و تنها شش واحد فاصله داریم.
 
پورفتح اله ادامه داد: علاوه بر این در زمینه ایمنی و سلامت خون نیز ایران یکی از سالم ترین خون های تولیدی در دنیا را دارد، در این خصوص آمار بالای ارسال پلاسما به خارج از کشور و تولید داروهای مشتق از پلاسما آن را اثبات می کند.
 
وی افزود: ميزان كم اهداي خون ساليانه نه تنها از جنبه اقتصادي هزينه سنگين بر كشورهاي در حال توسعه وارد مي كند بلكه سبب كاهش شديد كيفيت نيز مي گردد.
 
مدیر عامل سازمان انتقال خون ضمن تشکر از همت همكاران انتقال خون اذربايجان غربی و پرسنل كوشاي پايگاه انتقال خون مهابادگفت: در این مرکز شاهد استفاده از حداكثر امكانات بالقوه وعملياتي شدن ٢٢هزار اهداي خون ساليانه وكسب موفقيت در مميزي بين المللي هستیم.
 
وی ضمن آرزوی موفقیت براي همكاران سخت كوش مهاباد گفت: مرکز انتقال خون مهاباد الگوي توسعه اي پايگاههاي شهرستاني و بخشي از مراكز استاني انتقال خون ميهن عزيز مان است.
 


٠٨:٣٦ - يکشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ٧٠٠٦    /    تعداد نمایش : ٢٢٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج