صفحه اصلي > آرشیو خبری > پرونده های خبری > آتش نشان خون بخش 

 


  چاپ        ارسال به دوست

استان بوشهر به کمپین سراسری آتش نشان خون بخش پیوست

آتش نشانان در خط مقدم نجات جان هموطنان

به مناسبت 7 مهر روز آتش نشانی و ایمنی و آغاز پویش آتش نشان خون بخش در سراسر کشور آتش نشانان استان بوشهر با حضور در مراکز و پایگاهای انتقال خون ضمن اهدای خون یاد و خاطره شهیدان آتش نشان را گرامی داشتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان بوشهر، به مناسبت ۷مهرماه روزآتش نشان و ایمنی و آغاز پویش آتش نشان خون بخش جمعی از مدیران و کارکنان آتش نشانی شهرهای استان بوشهر با حضور در مراکز و پایگاهای انتقال خون ضمن بزرگداشت شهدای آتش نشان خون خود را اهداکردند. 
مسئولان آتش نشانی پتروشیمی زاگرس منطقه پارس جنوبی در عسلویه و کنگان گفت: آتش نشانان که همیشه در خط مقدم نجات جان هموطنان هستند  در روز آتش نشان با شرکت در پویش کشوری آتش نشان خون بخش به وظیفه ی انسانی خود معنی دیگر بخشیدند.
سیامک اکبری افزود: زندگی را می شود با یک واحد خون هدیه داد و امید را به جامعه بخشید، خانواده هایی هستند که تنها امیدشان به کسانی است که با صرف اندکی زمان به  نجات بیمار سرطانی و تالاسمی با اهدای خون خود، کمک کنند و ما نباید آنان را از خدمتی که در توانمان است محروم کنیم، امیدواریم این حضور ما انگیزه ای برای سایر هموطنان ما باشد که این مهم را انجام دهند.
یونس جمالی خواه مسئول آتش نشانی کنگان گفت: ما خدمت در انتقال خون را مشابه خدمت در آتش نشانی می دانیم زیرا هردو در تلاش برای نجات جان همنوعان خود هستند و این پویش ابتکار جالب سازمان انتقال خون و سازمان آتش نشانی و ایمنی بود که می تواند دو نهادی که اهداف اصلی آنها نجات جان انسانها می باشد را بیشتر معرفی کند و مروج نوع دوستی و همدلی در جامعه باشد وی تاکید کرد: هر وقت انتقال خون اعلام نیاز کند علاوه بر حضور مستمر، در خط مقدم سلامت حاضر خواهیم بود.
 مدیرکل انتقال خون بوشهر ضمن تقدیر از آتش نشانان در سراسر استان گفت: با همه ی مشکلات و گرفتاری ها به ویژه پاندمی کرونا که بار روانی منفی بر جامعه تحمیل کرده است همدلی و نوعدوستی مردم نمود بیشتر به خود گرفته و پویش های مختلفی از جمله کمک مومنانه، نذر خون و هم اکنون آتش نشان خون بخش این دگرخواهی و کمک به یکدیگر را عمیق تر کرده است.
نرگس عبیدی در ادامه افزود: در مقاطع زمانی مختلف میزان ذخایر خون با کاهش مواجه می شود ولی مردم فهیم این سرزمین با  اولین خبر و اطلاع رسانی به کمک انتقال خون می شتابند و در مسیر همدلی و نوبت ایثار می گیرند.
 در پویش آتش نشان خون بخش که از  7 الی 9 مهر ماه 1399 ادامه داشت پایگاهای بوشهر،گناوه، دشتستان و کنگان میزبان آتش نشانان خون بخش از سراسر استان در نوبتهای مختلف بودند و بر طبق اعلام سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداریهای استان این حضور تا اربعین حسینی ادامه خواهد داشت.
 


١٠:١٥ - چهارشنبه ١٦ مهر ١٣٩٩    /    عدد : ١٧٢٥١    /    تعداد نمایش : ٢٩٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج