صفحه اصلي > آرشیو خبری > کرونا ویروس 

 


  چاپ        ارسال به دوست

پدر شهید مدافع سلامت پلاسما اهدا کرد

پدرپرستار مدافع سلامت، شهید رامین عزیزی فر که در نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا در کشورجان خود را در راه درمان بیماران مبتلا به کووید19 از دست داد، صبح امروز با هدف اهدای پلاسمای خون خود به مرکز اهدای پلاسمای ستاد مرکزی سازمان  انتقال خون مراجعه کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون محمد تقی عزیزی فر، پدراین شهید راه خدمت که مراقبت از پسر پرستار خود را عهده دار بود خود نیز به این بیماری مبتلا شد و پس از بهبود برای اهدای پلاسمای کووید 19 به سازمان انتقال خون مراجعه کرد.

این اهداکننده داغداربا ذکر فداکاری های فرزندش حتی در زمان بیماری گفت: فرزندم 25 ساله بود و نامزد داشت و بعد از 12 روز درگیری با بیماری 9 اسفند در بیمارستان مسیح دانشوری فوت شد و همان شب فوت وی حال من هم بد شد و یک هفته در بیمارستان بستری بودم و 15 روز در منزل قرنطینه شدم و اکنون وظیفه خود می دانم برای نجات جان بیماران پلاسمای خود را اهدا کنم.

وی تاکید کرد: جوانان و متخصصانی که برای درمان بیماران مبتلا به کرونا جان خود را به خطر می اندازند رشادت به خرج می دهند و بر عهده ما است که وقتی از این بیماری شفا پیدا می کنیم با اهدای پلاسمای خود به درمان بیماران کمک کنیم و این کمترین کاری است که از دست ما برمی آید و باز هم اگر لازم باشد پلاسمای خود را اهدا می کنم.

وی در مورد استقبال کم بهبود یافتگان کووید 19 از اهدای پلاسما گفت: این بیماری سخت است و احساس می کنم مردم به خاطر ترس از آلوده شدن مجدد مراجعه کمتری دارند در حالی که مردم ما همیشه در اهدای خون پیشگام هستند و پیام من به مردم این است که اگر واقعا برای بهبود بیماری کووید 19 می توانند با اهدای پلاسمای خود کمک کنند دریغ نکنند و در مقایسه با کسانی که در عین سلامتی جان خود را به خطر می اندازند تا بیماران بستری شفا پیدا کنند این کمترین کاری است که از دست شفا یافتگان بر می آید.

این پدر شهید مدافع سلامت در پایان خطاب به همه بهبودیافتگان کووید 19 گفت: یک قدم جلو بیایید، پا روی ترس هایتان بگذارید و آستین را برای نجات دیگر فرزندان کشور بالا بزنید.

 


١٨:١٣ - سه شنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٩    /    عدد : ١٥٥٦٣    /    تعداد نمایش : ٢٧٧٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج