صفحه اصلي > آرشیو خبری > پرونده های خبری > کرونا ویروس 

 

۳ روز نخست ابتلا به کرونا، فرصت طلایی دریافت پلاسما
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: سه روز نخست ابتلا به کرونا طلایی‌ترین و حیاتی‌ترین زمان برای تزریق و دریافت پلاسمای اهدایی توسط بهبودیافتگان کروناست و از همه بهبودیافته‌های کرونا می خواهیم پلاسمای خود را اهدا کنند.
چهارشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٩ ادامه خبر >>

درخواست چندباره سازمان انتقال خون از بهبودیافتگان کرونا
سخنگوی سازمان انتقال خون کشور با اشاره به درخواست بالای بیمارستانها برای دریافت پلاسما از بهبود یافتگان کرونا به خصوص در کلانشهرها، گفت: از این افراد درخواست می‌کنیم که جهت اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.
چهارشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٩ ادامه خبر >>
آیت الله جوادی آملی:
اهدای پلاسما توسط بهبودیافتگان کرونا راجح و پسندیده است
آیت الله عبدالله جوادی آملی در پاسخ به پرسش سازمان انتقال خون ایران در خصوص وظیفه شرعی بهبودیافتگان کووید19 برای اهدای پلاسمای خون گفت: در بعضی شرایط مانند جایی که اهدای پلاسما ضرری برای فرد نداشته باشد و انحصار درمان در این پلاسما باشد اهدای پلاسما لازم است.
دوشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٩ ادامه خبر >>

گروه خون، عامل تاثیر گذار در ابتلا به کووید-19
جدیدترین مطالعه احتمال ارتباط بین گروه خون افراد و ابتلای قطعی به کووید-19 و شدت علائم ناشی از این ویروس را تایید کرد.
پنج شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٩ ادامه خبر >>

پدر شهید مدافع سلامت پلاسما اهدا کرد
پدرپرستار مدافع سلامت، شهید رامین عزیزی فر که در نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا در کشورجان خود را در راه درمان بیماران مبتلا به کووید19 از دست داد، صبح امروز با هدف اهدای پلاسمای خون خود به مرکز اهدای پلاسمای ستاد مرکزی سازمان انتقال خون مراجعه کرد.
سه شنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٩ ادامه خبر >>

حکایت پلاسمای اهدایی بهبودیافتگان کووید19 و یک ابتکار پرماجرا
پلاسما فروشی؛ مبحثی که این روزها با اهدای پلاسما از سوی بهبودیافتگان کرونا داغ شده و منتقدان، آن را عقب‌گرد از اهداف اهدای خون داوطلبانه و بی‌چشمداشت می‌دانند؛ این درحالیست که مدیرعامل سازمان انتقال خون واقعیت را طوری دیگر می‌خواند...
دوشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٩ ادامه خبر >>
مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت :
کشور ها تلاش کنند دسترسی به خون سالم در طول اپیدمی ها فراهم شود
مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت به مناسبت روز جهانی اهداکنندگان خون در پیام ویدیویی خود از تمامی کشورهای منطقه درخواست کرد افرادی که هنوز اقدام به اهدای خون نکرده اند را به این امر تشویق کنند تا برای تمامی افراد مورد نیاز، دسترسی به خون سالم خصوصا در طول اپیدمی ها فراهم شود.
دوشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٩ ادامه خبر >>

پلاسمادرمانی وکاهش ۵۰ درصدی مرگ بیماران بدحال مبتلا به کووید19
مدیرعامل سازمان انتقال خون از نتایج مثبت حاصل از پلاسمادرمانی بیماران کرونا خبر داد و گفت: این آمار برای ما امیدوار کننده بود و سبب شد که کارآزمایی بالینی دوم را مبتنی بر مصرف پلاسما در ۲۴ ساعت اول بستری در بیماران بدحال شروع کنیم.
يکشنبه ٢٥ خرداد ١٣٩٩ ادامه خبر >>

پلاسماتراپی؛ روشی ایمن و در دسترس برای درمان بیماران کرونایی
وبیناری با عنوان پلاسما درمانی در مبتلایان به کووید 19 با حضور جمعی از متخصصین فعال در این عرصه برگزار، ابعاد مختلف آن بررسی و نتایج مطالعات کارآزمایی بالینی مرتبط با این روش درمانی با اعضای حاضر در این برنامه مجازی به اشتراک گذاشته شد.
پنج شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٩ ادامه خبر >>

سازمان انتقال خون ایران اهداکنندگان خون و بهبودیافتگان کووید19 را فراخواند
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران را در زمره کشورهایی برشمرد که پلاسما درمانی مبتلایان به کووید19 را از نخستین روزهای رواج این شیوه درمانی آغاز کرده است و گفت: ارتقای میزان ذخایر خون و بیشتر شدن میزان اهدای پلاسمای بهوبد یافتگان کووید19 بر توان سازمان انتقال خون جهت مقابله با این ویروس می افزاید.
سه شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٩ ادامه خبر >>

2 3 4 صفحه بعدی >>

[3960]