صفحه اصلي > اخبار 

 


  چاپ        ارسال به دوست

خیرین در قزوین سردخانه نگهداری پلاسمای خون می سازند

سردخانه نگهداری فرآورده های پلاسمای خون با ظرفیت 100 هزار واحد به دست خیرین قزوینی در محل مجتمع ادارات استان ساخته می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران؛  امروز چهارشنبه 16 تیرماه با حضور جمعی از مسئولین استانی و کشوری و جمعی از خیرین سلامت استان قزوین جلسه ای با هدف آغاز پروژه ملی ساخت سردخانه نگهداری پلاسما در محل دفتر مدیریت انتقال خون قزوین برگزار شد.
مدیرکل انتقال خون قزوین این پروژه نیکوکارانه و بزرگ را یک افتخار ملی برشمرد و گفت: استان قزوین شاهراه ارتباطی چندین استان کشور است و بهترین مکان برای احداث این سردخانه ملی و با ظرفیت بالا است.
دکتر مریم مدرسی به ظرفیت بالای خیرین استان اشاره کرد و ادامه داد: خیرین سلامت توجه ویژه ای به  مجموعه انتقال خون دارند و زمین این پروژه نیز از موقوفات شادروان مولاوردیخانی تامین شده است.
مدرسی مساحت زمین اختصاص داده شده به پروژه را نزدیک به 1500 متر مربع اعلام کرد.
این زمین که مراحل تغییر کاربری توسط شهرداری قزوین را پشت سر می گذارد در مکان مجتع ادارات شهرستان واقع شده است.
دکتر مدرسی به موقعت خاص زمین نیز اشاره و تصریح کرد: قرارگیری این قطعه زمین در بین بزرگراه و راه آهن از جمله ویژگی های پدافندی یک سردخانه مناسبت است و امیدواریم که با همراهی مدیران و کمک خیرین ساخت سردخانه پلاسمای کشوری سرعت بگیرد.
در ادامه دکتر مصطفی جمالی؛ مشاور اجرایی مدیرعامل سازمان انتقال خون نیز حضور خیرین را نشان از اعتماد مردم به سازمان انتقال خون ایران دانست و  اذعان داشت: سازمان انتقال خون ایران برای توسعه فعالیت های خود نیازمند افزایش فضای سردخانه ای در محلی مناسب از کشور است.
وی به موازین پدافند غیرعامل اشاره کرد و اهمیت چنین پروژه ای  ملی را حیاتی خواند.
جمالی بر تسریع در کسب مجوزهای لازم  و تامین پیش نیاز ها تاکید کرد و افزود: پس از تکمیل نقشه ساختمان سردخانه و قسمت ادرای کلنگ پروژه بر زمین خواهد خورد.
در ادامه  دکتر سید محمد هادی ایازی، رئیس هیات مدیره مجمع خیرین انتقال خون کشور نیز تشکیل  هیات امنای 7 الی 9 نفره را  با هدف پیشبرد سریع تر این پروژه ضروری خواند و گفت: بررسی روند پیشرفت کار ضروری است و این هیات امنا وظیفه رصد مراحل ساخت را بر عهده خواهد داشت.
 
در این نشست مقرر شد ده میلیارد ریال اوراق از اعتبارات دولتی تملک دارایی استانداری برای ساخت این سردخانه پرداخت و بقیه اعتبار مورد نیاز احداث سردخانه ذخایر پلاسما نیز توسط مجمع خیرین سلامت استان تامین شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین نیز که در این جلسه حضور داشت قول مساعد داد که تیم طراحان نظام مهندسی و دانشگاه علوم پزشکی در اجرای این پروژه انتقال خون را یاری رسانند.
علی فرخ زاد همچنین از شورای شهر و شهرداری قزوین خواست تا موانع مطرح شده در کمیسیون ماده 5 را برطرف کنند.  
گفتنی است در این جلسه سیدمصطفی مجیدی ، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قزوین و محسن حق شناس از اعضا شورای شهرقزوین نیز حضور داشتند.
بازدید از زمین محل احداث پروژه با حضور جمعی از خیرین پایان بخش این جلسه بود.


 


١٧:٣٣ - چهارشنبه ١٦ تير ١٤٠٠    /    عدد : ٢١٣٦٢    /    تعداد نمایش : ١٠١٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج