صفحه اصلي > اخبار 

 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کمیته بانک خون بيمارستانی استان اردبیل

اولین جلسه کمیته بانک خون بیمارستانی استان اردبیل در سال جاری با حضور مدیرکل انتقال خون، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و روسای بیمارستان های استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اردبیل، کمیته بانک خون بیمارستانی استان با حضور دکتر شراره دژکام مدیرکل انتقال خون اردبیل، دکتر شهرام حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و روسای بیمارستان های استان، در سالن جلسه دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد و در خصوص ارزیابی عملکرد بانک خون بیمارستانی و نتایج آن به بحث و گفتگو پرداختند.
دکتر دژکام ضمن تشکر از تشکیل این نشست درخصوص اهميت مصرف بهینه خون و نحوه ارزیابی آن ضمن ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در جلسات قبلی کمیته، خواستار همکاری بیشتر اعضای این کمیته شد و اذعان کرد: هدف این کمیته ارتقاء فرايند تزریق خون و فرآورده‌‌های مورد نیاز بیماران با کمترین عارضه در راستای ارتقای سلامت بيماران در مراکز درمانی است.
مدیرکل انتقال خون استان اردبیل به گردآوري و تجزيه و تحليل داده‌‌هاي مرتبط با عوارض ناخواسته تزريق خون و فرآورده ‌‌ها بر لزوم شناسایی علل آن اشاره و به ارایه راهکارهای اصلاحي لازم براي جلوگيري از وقوع چنین پیامدهایی تاکید کرد و همچنین در خصوص برگزاری دوره های بازآموزی مجدد و افزایش اطلاعات پزشکان و کادر درمانی در مصرف بهینه خون و فرآورده های آن خواستار شد.
دكتر شهرام حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز ضمن تشكر از تلاش مدیر كل و کارکنان انتقال خون استان بر توجه به رعایت بیشتر استانداردهای انتقال خون، دستور العمل های هموویژلانس، و ثبت گزارش عوارض مرتبط با تزریق خون و همچنین آموزش مجدد پزشکان، پرستاران و کارکنان واحدهای بانک خون تاکید کرد.

در پایان دکتر دژکام خواستار همکاری دانشگاه علوم پزشکی به ایجاد تشکلهای دانشجویی با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون و جلب مشارکت مردمی در سطح جامعه شد.


٠٨:٣٦ - سه شنبه ١٨ خرداد ١٤٠٠    /    عدد : ٢٠٧٨١    /    تعداد نمایش : ٩٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج