اخبار > بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون در منطقه خاورمیانه
 


  چاپ        ارسال به دوست

بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون در منطقه خاورمیانه

بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون در منطقه خاورمیانه

شرکت پیشرو تشخیص فردآور با سابقه بیش از 25 سال واردات در زمینه تجهیزات پزشکی از شرکتهاي معظمی همچون بیومریو فرانسه و ماکوفارما فرانسه فعالیت میکند. این شرکت در طول سالهاي گذشته همواره تجهیزات پزشکی از جمله کیسهخون مورد نیاز خود را از شرکت ماکوفارماي فرانسه به صورت کالاي آماده وارد کشور نموده است.اکنون فعالیتهای این شرکت وارد فاز جدیدی شده است و آن تولید کیسه خون و ورود تکنولوژی این خط تولید با برند بین المللی ماکوفارما است. درگفتگوی حاضر جزییات این پروژه را از زبان دکتر محمد حاج مقانی؛ مدیر عامل شرکت فرد آور می خوانید.

اکنون قرار است خود در تولید این کیسه های خون فعال باشید. لطفا در این مورد بیشتر توضیح دهید.

اواخر سال 1393پس از جلب همکاری شرکت ماکوفارماي فرانسه که در حال حاضر جزء بزرگترین تولیدکنندگان کیسه خون در اروپا است، به تولید این کالاي استراتژیک در ایران شدیم. طی این توافق مقرر شد که کارخانه اي با سهم فرانسه 50 % و ایران 50 % در ایران احداث نمایند. که پنجمین سایت تولید ماکوفارما در دنیا می باشد.

این پروژه با چه سرمایه ای و در چه سطحی آغاز به کار کرده است؟

این کارخانه که در زیر بناي 7600 مترمربع با آخرین تجهیزات و تکنولوژي روز دنیا در منطقه ویژه اقتصادي پیام بنا شده است، در منطقه خاورمیانه منحصر به فرد بوده و در حال حاضرعیناً در سایر سایتهاي ماکوفارما از جمله فرانسه مورد مصرف قرار می گیرد ساخت 1100 مترمربع کلین روم با آخرین استانداردهاي روز دنیا که توسط ماکوفارما ساخته شده است از دیگر ویژگی های این کارخانه است.این شرکت با سرمایه 10 میلیون یورو و 500 میلیارد ریال آغاز به کار کرده است و این سرمایه  وارد کشور شده است و به تائید سازمان سرمایه گذاري (فیپا) رسیده است.

همچنین انتقال تکنولوژي انجام گرفته و کلیه تجهیزات تولیدي دقیقاً مطابق با تجهیزات سایر سایتهاي ماکوفارما بوده که در بعضی موارد تکنولوژي پیشرفته تر و مدرنتر در ساخت و عملکرد آنها استفاده شده است.

کلیه تجهیزات تولید وارد کشورگردیده و توسط متخصصین فرانسوي با همکاري مهندسین و متخصصین ایرانی نصب و راه شده است.

این کارخانه چقدر در اشتغال زایی در کشورمان موثر است؟

بر اساس نیاز این مرکز تولیدی اشتغالزایی تا 400 نفر از متخصصین ایرانی را پیش بینی کرده ایم که  طی آموزشهاي کاربردي در کارخانجات مشغول به کار می شوند. مهندسین فرانسوي در جهت ساخت این کارخانه و اداره آن همکاری خواهند داشت.

ظرفیت تولید سالانه این کارخانه چقدر است؟

ظرفیت بیش از 2 میلیون کیسه برای  تامین بازار داخلی و بیش از 8 میلیون کیسه با هدف تامین بازار منطقه اي کشورهاي همجوار مانند ترکیه،روسیه،کشورهاي عربی و همچنین سایر بازارها که توسط ماکوفارما اعلام می گردد.


١٣:١٩ - شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٧٣١٢    /    تعداد نمایش : ٢٤٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
0