اخبار > در حوزه اطلاع رسانی اهدای خون، همکاری نزدیکی با شهرداری ها داریم
 


  چاپ        ارسال به دوست

در حوزه اطلاع رسانی اهدای خون، همکاری نزدیکی با شهرداری ها داریم

دکتر بشیر حاجی بیگی گفت: سازمان انتقال خون از تمامی جوانان در کل کشور می خواهد که در چهارشنبه آخر سال به جای آسیب رساندن به خود و دیگر شهروندان، در امر خیر اهدای خون شرکت کنند و با این کار سرخی زندگی را به بیماران نیازمند ببخشند.

سخنگوی سازمان انتقال خون در گفتگو با خبرنگار شهرنوشت افزود: امسال نیز مانند تمام سنوات گذشته، در حوزه اهدای خون و یاری رساندن به آسیب دیدگان چهارشنبه آخر سال، همکاری های متقابل نزدیکی با شهرداری تهران و شهرداری های کل کشور بخصوص در امر اطلاع رسانی برای این اقدام خیر داریم به طوری که تشکیل کمپین ها و کانون های انتقال خون در مراکز سلامت شهرداری ها، بسیار در خور توجه است.

دکتر حاجی بیگی ضمن اشاره به این که سازمان انتقال خون ایران کلاس های آموزشی را در سرای محلات شهر تهران با کمک شهرداری تهران برای شهروندان برگزار می کند، ادامه داد: شهرداری تهران در زمینه اهدای خون بانوان و اطلاع رسانی در زمینه این سنت حسنه اقدامات خوبی را با این سازمان آغاز کرده است و اهدای خون توسط بانوان رشد بسیار چشمگیری داشته است.

به گفته وی؛ سازمان انتقال خون در شب چهارشنبه آخر سال نیز مانند تمام ایام سال به اهدا کنندگان خون خدمت رسانی می کند و با راه اندازی کمپین اهدای خون در پنج شنبه آخر سال نیز، از تمام مردم ایران می خواهد که به جای آسیب زدن به خودشان و دیگر شهروندان، به یاری نیازمندان بروند و با اهدای خون سرخی زندگی را به بیماران هدیه دهند. کارکنان سازمان انتقال خون در سراسر کشور برای این کمپین و حضور اهدا کنندگان خون آمادگی کامل دارند.

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران با بیان این که سال گذشته استقبال خوبی از دعوت سازمان انتقال خون برای اهدای خون شد و هیچ کمبودی در زمینه تامین خون مورد نیاز برای بیماران وجود نداشت، توضیح داد: امسال نیز سازمان انتقال خون به دلیل نزدیکی تعطیلات عید نوروز از مردم برای شرکت در این کار خیر دعوت کرده است.

وی تاکید کرد: نیاز به اهدای خون یک نیاز همیشگی است نه این که به زمان خاصی اختصاص داشته باشد. خوشبختانه فرهنگ اهدای خون مسئولانه و آگاهانه در میان مردم ما نهادینه شده است.

دکتر حاجی بیگی در پایان گفت: شهروندان تهرانی و مردم در سراسر کشور می توانند با مراجعه به پرتال سازمان انتقال خون به نشانی http://www.ibto.ir/ مراجعه کرده و برای اهدای خون در چهارشنبه آخر سال و ایام نوروزی، از نحوه دسترسی به مراکز اهدای خون باخبر شوند.


١١:٠٠ - سه شنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٦٧٧٦    /    تعداد نمایش : ١٠٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
0