اخبار > ذی حساب سازمان انسانی متفاوت از جنس اهدا کنندگان خون بود
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر عامل سازمان انتقال خون در مراسم تودیع و معارفه ذی حسابان:

ذی حساب سازمان انسانی متفاوت از جنس اهدا کنندگان خون بود

مدیرعامل سازمان انتقال خون در مراسم تودیع ذی حساب سابق سازمان مجید فلاح جوشقانی و معارفه مسعود عبدوس ذی حساب جدید ضمن گرامیداشت مقدم ذی حساب جدید از خدمات بی شائبه ذی حساب پیشین تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون در این مراسم دکتر پور فتح اله گفت: سازمان جهانی بهداشت شعار "اهدا کننده خون متفاوت است" را به عنوان یکی از شعارهای بزرگداشت روزاهدا کنندگان خون در سالهای گذشته انتخاب کرده بود و این واقعا یک شعار دقیق و درست است.

وی با اشاره به توجیه این شعار توسط سازمان یاد شده گفت: اهدا کنندگان خون آدمهای ویژه ای هستند. آنها دارای تعهد و مسوولیت اجتماعی و دهنده و بخشنده اند و برای اجتماع خود کار می کنند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون افزود: سازمان جهانی بهداشت در توجیه این شعار این انسانها را با استناد به پژوهشهای متعدد، فاقد انگیزه های معامله گری و سودجویی و حسابگری توصیف می کند که به جای گیرنده بودن، داوطلبانه و بدون چشمداشت کار می کنند و تحقیقاتی در این رابطه انجام شده که نشان می دهد اگر پوست موزی روی زمین افتاده باشد اهدا کنندگان هستند که خم می شوند تا آن را از سر راه خود و دیگران بردارند و در روزهای برفی مقابل خانه آنها از دیگران تمیزتر است.

وی افزود: آمار مشارکت اجتماعی در این افراد بالاتر و تعهد آنها به جامعه بیشتر است و همه اینها را گفتم که بگویم آقای فلاح ذی حساب پیشین سازمان از این دسته افراد است. او هم یک اهدا کننده مستمر خون است هم وقتی برای اولین بار مرکز جامع راه اندازی شد او بود که اولین داوطلب اهدای پلاسما شد و این تفاوت آدمهای "متفاوت" است.

مدیرعامل سازمان انتقال خون افزود: کارکنان این سازمان نیز باید انسانهایی متفاوت باشند و نگاهی متفاوت به جامعه داشته باشند و مشارکت اجتماعی را درک کنند.

در ادامه این مراسم معاون توسعه مدیریت و منابع دکتر بهادر کاظمی و سایر معاونان سازمان همچنین دکتر بلوچی مشاور مدیر عامل با ذکر فرازهایی از سالهای همکاری مجید فلاح با سازمان انتقال خون از وی تقدیر و تشکر کرده مقدم ذی حساب جدید مسعود عبدوس را گرامی داشتند و برایش آرزوی موفقیت نمودند و در پایان مدیرعامل سازمان لوح تقدیری به وی اعطا کرد و هدایایی به رسم یادبود توسط همکاران و مدیران سازمان به وی تقدیم شد.


١٣:٣٣ - شنبه ١٤ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٦٣٩٨    /    تعداد نمایش : ٤٨٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
0