اخبار > خبرنگاران «تسنیم» روز خبرنگار «زندگی» هدیه دادند
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبرنگاران «تسنیم» روز خبرنگار «زندگی» هدیه دادند

 

اهدای خون پرسنل خبرگزاری تسنیم به مناسبت روز خبرنگار

فعالان رسانه و مدیران خبرگزاری تسنیم در روزی که به نام اصحاب رسانه نامگذاری شده است در ترویج یکی از والاترین اهدایای زندگی بشری به اهدای خون خود اقدام کردند.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، مصادف با روز 17 مرداد که در چنین روزی که محمود صارمی، به‌همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزارشریف با نثار خون خود به شهادت رسیدند، خبرنگاران و مدیران خبرگزاری تسنیم نیز به‌مانند سنوات سالهای گذشته، خون خود را که به‌نوعی یکی از مهمترین مؤلفه‌های حیات است اهدا کردند.

همچنین طبق تحقیقات علمی ثابت شده است کسانی که خون اهداء می‌کنند مسئولیت اجتماعی بیشتری دارند. گفته‌ای که علی‌اکبر پورفتح‌اله،مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور به‌عنوان یکی از مهمترین تحقیقات در زمینه اهدای خون عنوان می‌کند و می‌گوید: در یکی از کشورهای اروپایی در تحقیقی اجتماعی مشخص شد کسانی که در زمستان علاوه بر مقابل برف منزل خود، مقداری از مسیر خیابان را که محل رفت‌وآمد مردم است پارو می‌کردند کسانی بودند که خون اهداء می‌کردند.

همچنین در این رابطه حسن ابوالقاسمی ــ فوق‌تخصص خون و سرطان درباره چگونگی انجام حجامت و یا خون اهدا کردن به تسنیم عنوان می‌کند: هر کسی که سالم است، برای شکران نعمت سلامتی به اهدای خون اقدام کند.


٠٨:٥٥ - شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٤٥٥١    /    تعداد نمایش : ١١٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج