اخبار > برگزاری کارگاه آموزشی رویه های مطلوب تولید در انتقال خون
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه آموزشی رویه های مطلوب تولید در انتقال خون

کارگاه منطقه ای،رویه های مطلوب تولید در انتقال خون(GMP)  با حضور معاون و کارشناسان حوزه  کنترل کیفی وتضمین کیفیت و برخی از اعضای هیات علمی موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون در 25 اردیبهشت سال جاری آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون این کارگاه، آخرین فعالیت از مجموعه فعالیتهای سازمان به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت در امر پژوهش و آموزش سلامت خون مصوب سال 2013-2017 است. 

بر اساس همین گزارش در افتتاحیه این کارگاه دکتر عبدالله نماینده سلامت خون در منطقه امرو و شادی سیروس ازدفتر نمایندگی سازمان جهانی بهداشت و نمایندگانی از کشورهای عمان، افغانستان، عراق و لیبی حضور داشتند.

در اولین روز این کارگاه نمایندگان کشور عراق به معرفی  سیستم انتقال خون و وضعیت سیستم کنترل کیفی در کشور خود پرداختند و مقوله هایی شامل سلامت و امنیت حرفه ای، اعتبار سنجی خدمات انتقال خون و ارسال پلاسما مورد بحث و بررسی سخنرانان و شرکت کنندگان قرار گرفت.

در حاشیه این جلسه طی تبادل نظری که بین دکتر فریبا صیقلی مدیر همکاریهای بین الملل و دکتر عبدالله  نماینده سلامت خون در منطقه امرو انجام شد، برنامه پیشنهادی سازمان به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت در چهار سال آتی مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است مطابق برنامه، کارگاه در دو روز آینده به صورت عملی در محل اداره کل انتقال خون استان تهران برگزار خواهد شد و در27 اردیبهشت به کار خود پایان می دهد.

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا کلیک کنید.


١٢:٢٥ - سه شنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٣٥٩٥    /    تعداد نمایش : ٤٢٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج