اخبار > یکی از مصادیق بارز شعار روز جهانی اهداکنندگان خون در سال 2017 دکتر شیخ الاسلامی است
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر حاجی بیگی در دیدار با دکتر شیخ الاسلامی در شیراز :

یکی از مصادیق بارز شعار روز جهانی اهداکنندگان خون در سال 2017 دکتر شیخ الاسلامی است

به گزارش روابط عمومی انتقال خون فارس یک شنبه بیست و چهارم اردیبهشت  دکتر حاجی بیگی مدیر کل دفتر مدیر عامل وروابط عمومی سازمان انتقال خون ایران به اتفاق دکتر کریمی مدیر کل انتقال خون فارس و حیدری مدیر روابط عمومی با حضور در منزل دکتر محمدحسین شیخ الاسلامی ،رکورددار اهدای خون جهان با وی دیدار کرد.

بنا به این گزارش دکتر شیخ الاسلامی با تشکر از حضور دکتر حاجی بیگی  در منزل خود، سازمان انتقال خون را خانه دوم خویش خواند و خاطرات خود را از سالهای آغازین تاسیس انتقال خون فارس  بیان کرد .

در ابتدای این دیدار دکتر حاجی بیگی ضمن ابلاغ سلام دکتر پور فتح اله مدیر عامل سازمان انتقال خون به دکتر شیخ الاسلامی ،وی را از سرمایه های سازمان انتقال خون دانست .

دکتر حاجی بیگی با اشاره به شعار روز جهانی اهداکنندگان خون در سال 2017 که "نیاز به خون همیشگی است ،اهداکننده ی مستمر بمان "دکتر شیخ الاسلامی را نمونه بارز ،واقعی و ماندگار ای شعار دانست و از همکاری های وی در رسیدن سازمان به اهداف خود تقدیر کرد  .

وی افزود اهداکنندگان خون سرمایه اصلی سازمان انتقال خون هستند و وظیفه اصلی سازمان  تکریم اهداکنندگان است.

مدیر کل دفتر مدیر عامل سازمان انتقال خون به دستاوردهای نوین سازمان در سالهای اخیر اشاره کرد و از راه اندازی مراکز جامع خونگیری در کشور و سرمایه گذاری خارجی در زمینه انتقال خون خبر داد

حاجی بیگی با اشاره به اینکه  فارس یکی از قطب های پزشکی کشور است ،استان فارس را دومین تامین کننده خون کشور نامید که حدود7 درصد از خون کشور توسط اهداکنندگان نوع دوست این استان تامین می شود

وی با اعلام اینکه ، فارس دارای ده هزار تخت فعال بیمارستانی است از توزیع 313721 واحد خون و فرآوردهای خونی مورد نیاز بیمارستانها و مراکز درمانی استان فارس در سال 95 توسط انتقال خون این استان  خبر داد .

دکتر حاجی بیگی میزان خونگیری در سال 95 استان فارس را 161881 واحد اعلام  کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان 3درصد افزایش داشته است و رتبه دوم کشوری را بعد از تهران داراست .

دکتر شیخ الاسلامی به عنوان رکورددار اهدای خون،در سال 1382 با بیش از 192 بار اهدای خون ،به رکورد جهانی دست یافت.

گفتنی است؛ در پایان این دیدار لوح تقدیری از سوی مدیرعامل سازمان انتقال خون به دکتر شیخ الاسلامی اهدا شد.

 


١٤:٢٦ - دوشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٣٥٧٦    /    تعداد نمایش : ٤٣٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج