اخبار > معاون فنی و فناوری‌های نوین اداره کل انتقال خون خراسان رضوی:
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون فنی و فناوری‌های نوین اداره کل انتقال خون خراسان رضوی:

اهدای خون گروهی ثمربخشی بیشتری نسبت اهدای خون فردی دارد
معاون فنی و فناوری‌های نوین اداره کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: هر ورزشکار می‌تواند مشوق چند نفر دیگر هم باشد و وقتی امر اهدای خون به شکل گروهی صورت پذیرد ثمربخشی بیشتری دارد.
علی حسنی صبح امروز در حاشیه حضور اعضای تیم پدیده به پایگاه اهدای خون امام رضا(ع) که جهت مشارکت در امر اهدای خون صورت گرفته بود، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امروز میزبان اعضای تیم فوتبال پدیده بودیم و حضور جامعه ورزشی و ورزشکاران در مشارکت‌های مردمی همچون اهدای خون بسیار خوب است و نه تنها ضرری برای سلامتیشان ندارد، بلکه مفید فایده هم است.
وی با بیان اینکه امیدواریم که با حضور ورزشکاران شاهد رشد آمار اهداکنندگان خون باشیم، افزود: هر ورزشکار می‌تواند مشوق چند نفر دیگر هم باشد و وقتی امر اهدای خون به شکل گروهی صورت پذیرد ثمربخشی بیشتری دارد.
معاون فنی و فناوری‌های نوین اداره کل انتقال خون خراسان رضوی میزان ذخیره سازی خون در استان را مطلوب اعلام کرد و گفت: میزان مراجعه مردم در سه هفته اخیر با توجه به اعلام نیازی که شده بود خیلی خوب بود و درصد قابل توجهی رشد خونگیری را در سطح استان داشتیم و بخش عمده‌ای از اهداکنندگان خون در خراسان رضوی را ورزشکاران تشکیل می‌دهند.
حسنی با اشاره به اینکه اهدای خون گروهی در طول سال در چند نوبت انجام می‌شود، تصریح کرد: تاکنون گروه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی، امدادی، علمی، ‌‌NGOها و غیره به صورت گروهی مراجعه کردند و در آخرن اقدام هم شاهد اهدای خون گروهی عوامل تیم پدیده بودیم و این حضور را به فال نیک می‌گیریم و معتقدیم که اهدای خون سالم پدیده حیات است.
وی تأکید کرد: مجموعه‌هایی که تمایل به اهدای خون گروهی دارند می‌توانند از طریق روابط عمومی اداره کل انتقال خون خراسان رضوی اقدام کننند تا در زمان معین خونگیری گروهی از آن‌ها صورت پذیرد.
هادی برگی‌زر مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پدیده هم اظهار داشت: بخش خون یکی از مباحث بسیار مهم در حوزه سلامت است که کمک بسیار زیادی به بیماران نیازمند به خون می‌کند.
وی افزود: خانواده فوتبالی باشگاه پدیده اعم از هیئت مدیره، پرسنل اداری، کادر فنی و بازیکنان با حضوری جمعی در جهت ترلبغ و ترویج فرهنگ اهدای خون گام برداشتند تا شاهد کاهش خون نباشیم.
مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پدیده خطاب به مردم، گفت: مردم در امر اهدای خون مشارکت کنند و قظعاً بدانند که این اقدام برای سلامتشان هم بسیار مؤثر است.
برگی‌زر بیان کرد: در این حضور کل کادر اداری و تیمی پدیده در قالب یک گروه 30 نفره حاضر بودند که می‌تواند الگویی مثبت برای دیگر مراجعه‌کنندگان باشد.
رضا حقیقی بازیکن تیم پدیده گفت: اهدای خون حرکتی ارزشمند است، زیرا با این اقدام به همنوع خود کمک کرده‌ایم.
وی افزود: اهدای خون نه تنها برای سلامت فرد اهدا کننده ضرر ندارد بلکه مفید فایده هم هست و ورزشکاران به عنوان یکی از تحرک‌ترین افراد جامعه خون خود را اهدا می‌کنند و شاهد آسیبی در آن‌ها نبوده‌ایم، پس قطعاً برای سایرین هم به همین شکل است.

 


٠٨:٢٣ - دوشنبه ٢٠ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٢٥٠٠    /    تعداد نمایش : ٣١٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج