اخبار > مدیران در دادن فرصت ها و ارائه تلاشهای کارشناسان نقش مهمی دارند
 


  چاپ        ارسال به دوست

نسیم حسینی کارشناس امور بین الملل کارمند برگزیده ماه در سازمان انتقال خون:

مدیران در دادن فرصت ها و ارائه تلاشهای کارشناسان نقش مهمی دارند

نسیم حسینی کارشناس امور بین الملل کارمند برگزیده ماه در سازمان انتقال خون:

مدیران در دادن فرصت ها و ارائه تلاشهای کارشناسان نقش مهمی دارند

 

مصاحبه: ماندانا ملاعلی

نسیم السادات حسینی از کارشناسان بی ادعا و کوشای سازمان انتقال خون است که به عنوان اولین کارمند برگزیده ماه انتخاب شده است.

او که پیوسته سعی می کند بین ابعاد مختلف زندگی تعادل برقرار کند هم زمان که یک کارمند ساعی در سازمان است، یک دانشجو و محقق کوشا است و در همان زمان مادر خوبی برای دختر خردسالش است و وظایف مادری و همسری را هم برعهده دارد و علاوه بر همه اینها به پر آوازه کردن برند سازمانی انتقال خون در عرصه بین الملل کمک شایانی می کند.

 در گفتگویی با این همکاربرگزیده سعی داریم تا راز موفقیت او را پیش شما بر ملا کنیم.

  • بفرمایید چطور شد که توانستید عنوان کارمند برگزیده ماه را کسب کنید. چه شاخص هایی در این خصوص به شما کمک کرده است؟

فکر می کنم اگربتوان در چند شاخص علت کسب این عنوان را خلاصه کنم می توانم به یادگیری علوم به روز جهت ارتقاء عملکرد سازمانی، ارائه پیشنهادهای خلاقانه در چارچوب وظایف سازمانی وتنظیم طرحهای پژوهشی متعدد و مشارکت فعال در اجرای آنها اشاره کنم.

  • می توانید درخصوص سابقه تحصیلی خود توضیحات بیشتری بدید؟

با توجه به اینکه من دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته حقوق بین الملل هستم و چندین سال است که در حوزه بین الملل مرتبط سلامت کار می کنم دوست داشتم در یکی از رشته هایی که نقطه تلاقی این دو حوزه باشد ادامه تحصیل بدهم و هم اکنون درمقطع کارشناسی ارشد رشته "سیاست جهانی سلامت" در دانشکده بهداشت لندن به طور مجازی تحصیل می کنم.

  • شنیده ام به پروژه های علمی پژوهشی نیز علاقه خاصی دارید.

بله شخصا خیلی به کارهای پژوهشی علاقمند هستم و تا به حال چند پروژه پژوهشی را طراحی ودر اجرای آنها مشارکت فعال داشته ام. نتایج اکثر این تحقیقات در مجلات معتبر بین المللی منعکس گردیده است.

تا کنون نویسنده اول یا مسئول 9 مقاله در زمینه های مرتبط انتقال خون و سلامت عمومی بوده ام .

  • پیشنهاد های خلاقانه چقدر در این انتخاب سهم داشته است؟

هیچوقت کار یکنواخت و تکراری را دوست نداشتم و همیشه به دنبال فرصتی هستم تا انرژی جدیدی را به فضای کاری روتین خود اضافه کنم.  از آن جمله می توانم به ارائه پیشنهاد، طراحی و تنظیم خبرنامه الکترونیک سازمان انتقال خون ایران به زبان انگلیسی ( تاکنون 10 شماره منتشر شده است) اشاره کنم که با توجه به بازخوردی که از کارشناسان خارجی دریافت کردیم میتوانیم نتیجه بگیریم که تاثیر مهمی درشناساندن توانمندیهای سازمان به جامعه بین الملل داشته است. همچنین ارائه پیشنهاد، تنظیم پروپوزال و مشارکت فعال در اجرای طرح پژوهشی " تاسیس شبکه اطلاعاتی سلامت خون میان کشورهای عضو اکو" نیز یکی دیگر از این فعالیتهای بود که منجر به جذب گرنت 33 هزار دلاری برای سازمان انتقال خون از سوی سازمان اکو گردید و نتایج تحقیقات در قالب یک کتاب از سوی وزارت بهداشت به چاپ رسید و مورد توجه وزیر بهداشت وقت نیز قرار گرفت.

تنظیم و به روز آوری کتابچه معرفی سازمان انتقال خون به زبان انگلیسی نیزاز جمله این فعالیت ها ست.

در بررسی چالشهای بین المللی در عرصه بهداشت و انعکاس مناسب جنبه های مختلف آن فعالیت داشته ام و یکی از این فعالیت ها بررسی تجربیات سازمان انتقال خون ایران در حین مواجهه با بحرانهای بین المللی و ارائه راهکارها جهت ارتقاء عملکرد بوده است.

بررسی چگونگی بهره برداری از دیپلماسی سلامت در حین مواجهه با بحرانهای بین المللی و چاپ مقاله مرتبط نیز در همین راستا انجام شده است.

  • مدیربخش بین الملل ، دکتر صیقلی و مدیر عامل سازمان چقدر در این موفقیت نقش داشته اند؟

جا دارد ازهردوایشان بسیار تشکر کنم زیرا رهنمودهای سازنده ایشان و تعامل خوبی که با ایشان و سایر همکاران دارم نقش مهمی در این موفقیت داشته است.

من به دلیل داشتن یک مدیر مسئول حامی و توانمند شانس بروز و رشد توانمندیهای خود را داشته ام و فعالیتهای شاخص همکاران بخش ما به طور مداوم به مدیران بالادستی منعکس گردیده است. اکثر پروژه های پژوهشی و پیشنهادات مطرح شده با همکاری و همفکری بخش سه نفره و کوچک ما و حمایت مستمر مدیرمسئولمان شکل گرفته و به اجرا درآمده است. همچنین حمایت و تشویق مدیرعامل محترم از نتایج پژوهش ها و فعالیتهای بخش ما، عامل انگیزشی موثری برای من جهت ادامه کار بوده است.

من اطمینان دارم که درسایر بخشهای مختلف سازمان نیز افراد توانمندی حضور دارند که با همکاری و حمایت مدیران مسئولشان می توانند شانس حضور در این عرصه را پیدا کنند.

  • در این راه با چه چالشهایی مواجه بودید؟

به نظر من نقش پژوهشهای مرتبط و همکاری رشته های علوم انسانی و سلامت در سازمان کمرنگ است. در حالی که در سایر کشورها فعالیتهای مشترک این دو حوزه نقش چشمگیری را در ارتقاء عملکرد سازمانی برعهده داشته است. از مسوولان سازمان تقاضا دارم که با دید مثبت تری به متخصصین این حوزه نگاه کنند و شانس برابری را برای انجام فعالیتهای پژوهشی محققین این حوزه نسبت به سایر حوزه های فنی قائل باشند. هیچیک از فعالیتهای پژوهشی من با حمایت مادی یا عملیاتی حوزه پژوهشی نبوده است. درصورتی که با استفاده از حمایتها و امکانات آن حوزه ، کارهای به مراتب بزرگتری می توان انجام داد.

  • ممنون از وقتی که برای این مصاحبه اختصاص دادید. امیدوارم همیشه موفق باشید.


٠٩:١٧ - سه شنبه ١٠ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٦٣٥٩    /    تعداد نمایش : ٤٩٦


کاربر مهمان
1396/11/10 10:12
0
1
بسیار عالی و آموزنده....از داشتن چنین نیروهای فعالی افتخار میکنیم
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
0