اخبار > بازخوانی دیدار ستاد چهلمین سال تاسیس سازمان انتقال خون با حضرت آیت اله هاشمی رفسنجانی
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازخوانی دیدار ستاد چهلمین سال تاسیس سازمان انتقال خون با حضرت آیت اله هاشمی رفسنجانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ایشان پیش از ظهر روز ۲۷ مهرماه  در دیدار مدیران و مسؤولین سازمان انتقال خون، با ابراز خشنودی از پیشرفت‌های کمّی و کیفی مسایل مربوط به انتقال خون در کشور، گفت: از ملت ایران که در فداکاری‌ها و گذشت شهرت‌های تاریخی دارند، همین انتظار می‌رفت که یکی از بهترین کارها در کمک به همنوعان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار استفاده از فن‌آوری‌های نوین در مراحل مختلف از دریافت تا مصرف خون را ضروری دانست و گفت: باید از دانش و امکانات بخش خصوصی که معمولاً انسان‌های عالم وارد این بخش می‌شوند، در جهت گسترش خدمات به مردم استفاده کرد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، کار در سازمان انتقال خون را مرضی خداوند و جامعه خواند و گفت: با پشتکاری در انجام وظایف خود تلاش کنید.

ایشان برگزاری مراسم برای چهل سال استفاده از مزایای انتقال خون را در راستای نهادینه کردن فرهنگ انتقال در جامعه توصیف کرد و گفت: باید اهدای خون وارد فرهنگ جامعه شود تا مردم و به ویژه جوانان به این کار بپردازند و همانگونه که شما توضیح دادید اهدای خون،  نمادی از روحیه فداکاری است که امروز بیش از همیشه برای جامعه کارساز است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری صحنه‌های جنگ و مجروحیت و شهادت جوانان این سرزمین در مقابله با دشمنان بعثی، گفت: در دوران دفاع مقدس که در مقاطعی نیاز به خون اوج می‌گرفت همین انسان‌های فداکار با اهدای خون جان هزاران جهادگر جان برکف را نجات دادند.

در آغاز این دیدار آقای دکتر علی اکبرپور فتح‌اله گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان انتقال خون و ستاد برگزاری مراسم چهلمین سال تأسیس سازمان در ایران ارائه کرد و آقای دکتر محمود هادی‌پور دهشال، مشاور مدیر عامل و دبیر ستاد چهلمین سالگرد تأسیس انتقال خون به بیان اهداف برگزاری مراسم در کشور پرداخت.

لازم به ذکر است آقای مهندس امین افشار عضو هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران که از اعضای ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد سازمان انتقال خون ایران هستند در این دیدار حضور داشتند.


١٠:٤٣ - دوشنبه ٢٠ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٢٥٠٣    /    تعداد نمایش : ٥٠٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج