اخبار > همکاری ایران برای ارتقای علمی طب انتقال خون در کردستان عراق
 


  چاپ        ارسال به دوست

در بازدید هیات اعزامی از اقلیم کردستان عراق مطرح شد:

همکاری ایران برای ارتقای علمی طب انتقال خون در کردستان عراق

هیاتی به نمایندگی وزارت آموزش عالی و دانشگاههای کردستان عراق از انتقال خون ایران بازدید و برای تبادلات علمی مذاکره کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون صبح امروز هیاتی به نمایندگی وزارت آموزش عالی کردستان عراق،دانشگاه کویا و دانشگاه حلبچه ضمن بازدید از مراکز علمی و فنی سازمان و موسسه عالی طب انتقال خون در مورد تبادلات علمی و آموزشی بحث و گفتگو کردند.

بنا براین گزارش این هیات در نشستی با حضور مدیر عامل و معاون آموزشی پژوهشی موسسه طب انتقال خون و تنی چند از اعضای هیات علمی در جریان دستاوردهای علمی و تخصصی سازمان قرار گرفتند.

دکتر مهتاب مقصودلو ضمن معرفی دستاوردهای پژوهشی موسسه طب انتقال خون و دستاوردهای سازمان از امکانات و ظرفیتهای تبادل علمی و رتبه آموزشی پژوهشی این موسسه گفت و در ادامه دکترمریم  زادسر در مورد ظرفیت های آموزشی موسسه و دانشگاه جامعه علمی کاربردی کردستان توضیح داد.

همچنین دکتر فریبا صیقلی گزارشی از چهار سال همکاری ایران با سازمان جهانی بهداشت در زمینه علمی آموزشی خلاصه ای از فعالیت های بین المللی سازمان انتقال خون و همکاری با عراق را ارائه کرد.  

در پی این نشست این هیات به حضور مدیر عامل سازمان رسید و ضمن تشریح وضعیت علمی و آموزشی طب در اقلیم کردستان عراق، درخواست همکاری علمی و آموزشی و برگزاری کارگاه و سمینار را مطرح کرد.

بنا براین گزارش مقرر شد پیش نویس یادداشت تفاهمی در رابطه با مفاد این مذاکرات برای همکاری های بیشتر آماده شود. 


١٥:٢٥ - يکشنبه ٥ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٤٧٤٤    /    تعداد نمایش : ٥٣٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
0