اخبار > ایران به عنون میزبان روز جهانی اهدا کنندگان خون در سال 2019 پیشنهاد شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

ایران به عنون میزبان روز جهانی اهدا کنندگان خون در سال 2019 پیشنهاد شد

ایران با توجه به توانایی ها و دستاوردهای بین المللی سازمان انتقال خون در رسیدن به اهدای صد درصد داوطلبانه و پیشرودر منطقه، به عنوان میزبان روز جهانی اهدا کنندگان خون در سال 2019 پیشنهاد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون دکتر عبدالله نماینده سلامت خون در دفتر منطقه امرو سازمان جهانی بهداشت ، پیشنهاد کرد مراسم روزجهانی اهدا کنندگان در سال 2019 در ایران برگزار شود.

 گفتنی است روز 14 ژوئن تولد كارل لنداشتاينر کاشف گروههای خونی به نام روز جهاني اهداكننده نامگذاري شده ‌است، از سال 2004 با حمایت سازمان‌های بین المللی مانند سازمان جهانی بهداشت، فدراسیون بین‌المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر، انجمن بین‌المللی انتقال خون و فدراسیون بین‌المللی سازمان‌های اهدای خون هر سال در یک کشور منتخب مراسم جهانی برگزار می شود.

همزمان با برگزاری مراسم در کشورها ، در مراسم جهانی  با حضور نمایندگان کشورها، سازمانهای بین المللی علاوه بر گرامیداشت این روز و تجلیل از اهداکنندگان برجسته، به بررسی چالشها و فعالیتهای انجام شده پرداخته، سیاست ها و اهداف خود را بیان نموده و نمایندگان کشورهای مدعو به تبادل تجربیات خود می پردازند.


٠٨:٥٩ - يکشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٤٥٧١    /    تعداد نمایش : ٤٢٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
0