اخبار > سامانه مراقبت از خون ایران، قویترین در منطقه
 


  چاپ        ارسال به دوست

در نخستین نشست منطقه ای سازمان جهانی بهداشت عنوان شد:

سامانه مراقبت از خون ایران، قویترین در منطقه

در نخستین نشست منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در خصوص هموویژلانس، سامانه مراقبت از خون سازمان انتقال خون ایران به عنوان کاملترین و قویترین سامانه منطقه معرفی شد.

به گزارش همکاری های بین الملل سازمان انتقال خون، اولین نشست منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در خصوص هموویژلانس-سامانه مراقبت از خون، روزهای 14 و 15 آذر 95 در اردن برگزار شد. در این نشست دکترکریم شمس، معاون فنی و فناورهای نوین  سازمان انتقال خون ایران، به عنوان نماینده این سازمان و مسئول برنامه ملی هموویژلانس ایران، و دکتر فریبا صیقلی، مدیر همکاری های بین الملل به عنوان مشاور سازمان جهانی بهداشت حضور پیدا کردند.

بنا بر این گزارش، هدف از برگزاری این نشست منطقه ای، بررسی چالش ها و پیشرفت های  کشورهای عضو در زمینه هموویژلانس و ارائه پیشنهادات، تعیین اولویت ها و تنظیم برنامه ای راهبردی در راستای تشکیل یا تقویت سامانه های هموویژلانس ملی در منطقه بوده است.

روز نخست این نشست با سخنرانی نماینده سازمان انتقال خون ایران  و پیام مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت آغاز شد و پس از آن نمایندگان انجمن بانک های خون در آمریکا  و شبکه بین المللی هموویژلانس و رئیس کارگروه هموویژلانس در انجمن بین المللی انتقال خون سخنرانی کردند.

دکتر شمس در روز دوم این نشست به سخنرانی در خصوص چگونگی تاسیس برنامه ملی هموویژلانس در ایران و پیشرفت های سازمان انتقال خون ایران در این زمینه پرداخت که مورد توجه و تحسین حضار، رئیس نشست- مدیر مرکز ملی انتقال خون عربستان، نمایندگان سازمان جهانی بهداشت و سازمان های بین المللی قرار گرفت و به نظر شرکت کنندگان در این نشست، ایران در بین کشورهای منطقه دارای کامل ترین و پرسابقه ترین سیستم هموویژلانس ملی است.

دکتر یو پینگ - نماینده انتقال خون در ستاد مرکزی سازمان جهانی بهداشت نیز خواستار استفاده از ظرفیت های فنی و پژوهشی سازمان انتقال خون ایران به عنوان یکی از بهترین مراکز انتقال خون در منطقه  جهت کمک به کشورهای نیازمند و دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت شد.

در حاشیه این نشست ، نمایندگان سازمان انتقال خون به بحث و تبادل نظر با شرکت کنندگان و معرفی سازمان به نمایندگان سازمانهای بین المللی از جمله انجمن بانک های خون در آمریکا AABB، انجمن بین المللی انتقال خون ISBT  و شبکه بین المللی هموویژلانس IHNپرداختند.


١٠:٣٧ - سه شنبه ١٦ آذر ١٣٩٥    /    عدد : ٢١٧٠    /    تعداد نمایش : ٦٧٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج