اخبار > ارائه نخستین گزارش عملکرد مراکز انتقال خون کشورهای منطقه
 


  چاپ        ارسال به دوست

با تلاش سازمان انتقال خون کشور انجام شد:

ارائه نخستین گزارش عملکرد مراکز انتقال خون کشورهای منطقه

نتایج پروژه تحقیقاتی مشترک میان سازمان انتقال خون ایران و سازمان جهانی بهداشت در اجلاس سالیانه انجمن بانکهای خون آمریکا ارائه شد.

سازمان انتقال خون ایران به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت از ابتدای سال میلادی جاری با همکاری دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت ، پروژه تحقیقاتی را در خصوص «میزان سلامت و کفایت خون های اهدایی در منطقه مدیترانه شرقی» آغاز نمود. یک تیم 15 نفره (متشکل از چهار تن از مسئولان و مشاوران سازمان جهانی بهداشت به همراه 11 تن از اعضاء هیات علمی و کارشناسان موسسه عالی آموزشی و پژوهشی انتقال خون) در اجرای این پروژه تحقیقاتی نقش داشتند.

این گروه با بررسی پرسشنامه جمع آوری شده از 19 کشور توسط دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در سال 2013 به تحلیل داده ها و ارائه اولین گزارش منطقه ای در خصوص وضعیت انتقال خون پرداختند.

نتایج این کار تحقیقاتی پر اهمیت علاوه بر ارائه در انجمن بانکهای خون آمریکا (AABB)، در ماه سپتامبر سال جاری به عنوان اولین سخنرانی در کنگره «انجمن بین المللی انتقال خون» ISBT نیز ارائه شد.

شایان ذکر است که سازمان انتقال خون ایران جهت تکمیل این تحقیق، به مطالعه مروری بیش از 560 مقاله منتشر شده در ده سال اخیر در منطقه پرداخت که گزارش تکمیلی آن در پایان ماه اکتبرمیلادی به دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت ارسال شد. 


١٣:٥٠ - يکشنبه ١٦ آبان ١٣٩٥    /    عدد : ١٨٧١    /    تعداد نمایش : ٦٥٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج