اخبار > حضور نماینده سازمان انتقال خون ایران در نشست مطالعاتی سازمان جهانی بهداشت در ایتالیا
 


  چاپ        ارسال به دوست

حضور نماینده سازمان انتقال خون ایران در نشست مطالعاتی سازمان جهانی بهداشت در ایتالیا

دکتر عباس صداقت سرپرست دفتر برنامه ریزی، جذب و نگهداری اهدا کنندگان سازمان انتقال خون ایران در نشست مطالعاتی سازمان جهانی بهداشت در خصوص "ارتقای خدمات اهدای خون داوطلبانه و مراقبت از سلامت اهداکننده"که در 22 لغایت 24 مهر در ناپل ایتالیا برگزار شد شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان این نشست که طبق تفاهم نامه مشترک سازمان جهانی بهداشت (WHO) با فدراسیون بین المللی سازمان های اهدای خون (FIODS) جهت تبادل تجربیات مبنی بر تأمین خون سالم و کافی برگزار شد، نمایندگانی از کشورهای ایتالیا، اردن، مصر، پاکستان و ایران و نیز کارشناس و مشاور منطقه‌ای دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت حضور داشتند و به وضعیت اهدای خون در کشور و منطقه پرداخته شد.

بر اساس این گزارش نماینده سازمان انتقال خون ایران در گزارش خود در خصوص ساختار تشکیلاتی سازمان انتقال خون ایران، برنامه استراتژیک سازمان، اهداف کمی و کیفی سازمان، برنامه های حوزه ی معاونت فنی و فن آوری های نوین در جذب و حفظ اهدا کنندگان به ایراد سخنرانی پرداخت.

دکتر عباس صداقت در این گزارش به اولویت ها و اهداف سازمان پرداخته و گفت: اهمیت سرمایه گذاری بر اهداکنندگان مستمر، استقرار نظام مراقبت از سلامت خون در راستای نیل به بی خطر بودن مطلق خون، حفظ سیاست اهدای خون صد درصد داوطلبانه و مسؤولانه، ترویج خودمراقبتی در اهدا کنندگان مستمر، برنامه ریزی برای استقرار مراکز جامع اهدای خون، برنامه ریزی برای ارتقای برنامه دنورویژلانس شامل مدیریت ترخیص اهدا کنندگان و تأکید بر نظارت بر کیفیت خون از رگ اهداکننده تا رگ گیرنده از اهداف مهم سازمان انتقال خون ایران است.

در ادامه این نشست رئیس فدراسیون بین المللی سازمان های اهدای خون (FIODS) اظهار تمایل نمود که ایران نیز به عضویت فدراسیون بین المللی سازمان های اهدای خون ملحق گردد و نشان عضویت در این فدراسیون به نماینده سازمان انتقال خون ایران اعطا گردید.

افزودنی است: دکتر صداقت سرپرست دفتر برنامه ریزی، جذب و نگهداری اهدا کنندگان سازمان انتقال خون ایران از بانک خون بیمارستان صلیب سرخ ناپل و بانک خون بیمارستان (Dei Colli AZIENDA Hospital) شهر ناپل ایتالیا بازدید کرد.


١٥:٠٨ - شنبه ١ آبان ١٣٩٥    /    عدد : ١٧٧٣    /    تعداد نمایش : ٧٥٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سازمان در يك نگاه
  • تاريخچه، شاخص هاي كلي، روش كار و دستاوردها

    تاريخچه، شاخص هاي كلي، روش كار و دستاوردها

  • مديريت استراتژيك

    مديريت استراتژيك

  • گفت و گو با بنیانگذار سازمان

    گفت و گو با بنیانگذار سازمان

اطلاعیه ها