اخبار > بررسی وضعیت سلامت خون در منطقه امرو
 


  چاپ        ارسال به دوست

در بازدید مشاور سازمان جهانی بهداشت در منطقه از انتقال خون عنوان شد

بررسی وضعیت سلامت خون در منطقه امرو

پروفسور زبینگا مشاور سازمان جهانی بهداشت در منطقه امرو ضمن بازدید دو روزه از سازمان انتقال خون به بحث و بررسی در مورد گزارش ارائه شده در حوزه "سلامت خون و در دسترس بودن آن" پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون کمیته ای با حضور دکتر مهتاب مقصود لوقائم مقام و معاون آموزشی و پژوهشی موئسسه عالی طب انتقال خون ، دکتر صدیقه امینی معاون تضمین کیفیت و کنترل کیفی، دکتر فریبا صیقلی مدیر روابط بین الملل، دکتر چگینی عضو هیات علمی موسسه طب انتقال خون و نسیم حسینی کارشناس امور بین الملل با حضور پروفسور زبینگا مشاور سازمان جهانی بهداشت در منطقه امرو در سازمان انتقال خون تشکیل شد.

بر اساس این گزارش دکتر صیقلی مدیر روابط بین الملل سازمان انتقال خون گفت: موسسه عالی طب انتقال خون و سازمان انتقال خون به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت برابر تفاهم قبلی فعالیت پژوهشی تعریف شده را که در دو مرحله آغاز شده بود مورد بررسی قرار داد.

وی گفت: در مرحله اول بانک اطلاعات سلامت خون منطقه که توسط WHO از کشورها جمع آوری می شود مورد تجزیه تحلیل قرار گرفته و گزارش بر مبنای آن نوشته شد و در مرحله دوم به بررسی اطلاعات و مقالات مروری پرداخته خواهد شد که این گزارش سندی خواهد بود که بر اساس آن سیاستگذاری و استراتژی سلامت خون در منطقه پایه گذاری خواهد شد. همچنین کشور ها می توانند بر اساس آن نقاط ضعف خود را در حیطه سلامت خون مورد بررسی قرار داده و تا حد امکان مرتفع کنند.

در ادامه مدیر روابط بین الملل افزود: این مطالعه در آخر ماه اکتبر به پایان خواهد رسید.

گفتنی است در طی این بازدید دکتر زبینگا با توجه به سابقه طولانی در فعالیت انتقال خون، سازمان را در تهیه این گزارش کمک کرد.

١٤:٠٦ - دوشنبه ١٢ مهر ١٣٩٥    /    عدد : ١٦٣٧    /    تعداد نمایش : ٨٠٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج