اخبار > نگاه به اهدای خون باید ویژه باشد چون اهدای خون موضوعی فرهنگي و اجتماعي است
 


  چاپ        ارسال به دوست

نگاه به اهدای خون باید ویژه باشد چون اهدای خون موضوعی فرهنگي و اجتماعي است

به گزارش روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی، اولین جلسه  سال جدید در خصوص امور خیرین انتقال خون خراسان رضوی با حضور مدیرکل و تعدادی ازمسئولین انتقال خون استان و همچنین خانم حیدریان از مجمع خیرین استان  برگزار گردید.

در این جلسه دکتر اسلامی با بیان این مطلب که اهداي خون يك موضوع فرهنگي و اجتماعي است كه بايد نگاه ويژه اي نسبت به آن داشت اعلام کرد انتقال خون خراسان رضوی 59 مرکز درمانی و بیمارستان را تحت پوشش دارد که  مسئولیت تأمین خون و فرآورده های خونی مورد نیاز بیماران در این مراکز درمانی به عهده این مرکزمی باشد . وی در ادامه تأکید کرد" این نیاز و این حجم درخواست مستلزم امکانات و تجهیزات مدرن و بروز دنیا می باشد و از آنجایی که اهداکنندگان و مردم نوعدوست با حس انساندوستانه و یک مسئولیت اجتماعی پا به سازمان  انتقال خون می گذارند و هدفی جز خیرخواهی و کمک به همنوع ندارند پس بنابراین باید بهترین استقبال و بهترین امکانات و مدرن ترین تجهیزات را برای رفاه و آسایش این عزیزان فراهم کرد ، ولی متأسفانه این سازمان برخلاف خیلی از سازمان ها و ارگانهای دیگر همیشه و همواره با کمبود فضای خونگیری، تخت خونگیری ، کمبود تجهیزات، کمبود منابع انسانی و .... مواجه بوده است.ایشان در ادامه بیان داشت " با توجه به این مسائل برآن آمدیم تا امور خیرین انتقال خون خراسان رضوی را با جدیت بیشتری پیگیری نماییم تا بتوانیم از ظرفیت های خیرین استان علی الخصوص شهر مشهد برای افزایش پایگاهها و تکمیل تجهیزات اداره کل در راستای تکریم هر چه بهتر اهداکنندگان خون استان و دراختیار گذاشتن خون سالم و ایمن برای بیماران و نیازمندان استفاده کنیم.

در ادامه نیز خانم حیدریان مسئول هماهنگی و پیگیری امور خیرین سلامت خراسان رضوی با اشاره به موفقیت های متعدد شورای مشارکت های مردمی در بیمارستانهای وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد، وجود خیرین و نیکوکاران را ذخیره ارزشمندی برای بهداشت و درمان استان برشمرد و افزود: تا امروز انتقال خون از این ذخیره بالقوه برای بهبود شرایط اهداکنندگان عزیز و نیز تأمین خون و فرآورده های خونی مورد نیاز بیماران استان و خصوصاً مشهد استفاده نکرده است. تلاش داریم با کسب تجربه های ارزشمند از دوستان و همکاران برای انتقال خون استان کمک هایی را ایجاد نماییم و در آینده از ثمرات این حرکت جدید بهره مندگردیم.


١٤:٣٣ - يکشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ٧٠١٨    /    تعداد نمایش : ٢٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج