اخبار > سمینار هموویژلانس در استان البرز برگزار شد .
 


  چاپ        ارسال به دوست

سمینار هموویژلانس در استان البرز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان البرز ، سمینار هموویژلانس و مدیریت خون بیمار  با حضور دکتر واعظی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ، دکتر مهدی زاده مدیرکل انتقال خون استان البرز و اعضاء هیات علمی موسسه عالی طب انتقال خون در سالن نظام پزشکی  برگزار شد .

در آغاز این سمینار دکتر مهدی زاده مدیرکل انتقال خون استان البرز ، با ذکر تاریخچه ای در مورد انتقال خون  به ضرورت استقرار نظام مراقبت از خون به منظور افزایش ایمنی بیمار و به دنبال پیاده سازی این سیستم به عنوان یکی از اجرای حاکمیت بالینی در بیمارستان اشاره نمود و بر تعامل هر چه بیشتر بیمارستانها با انتقال خون و دانشگاه در جهت اجرای بهتر سیستم مراقبت از خون و مصرف بهینه خون و فرآورده های خونی در جهت ارتقاء خدمات به بیماران را  تاکید کرد .

وی هدف از برگزاری این سمینار را ارتقاء آموزش  مرتبط با مباحث انتقال خون و به اطلاع رسانی فرآیندهای نوین انتقال خون برای مراکز درمانی تحت پوشش انتقال خون استان البرز دانست و افزود برگزاری این کارگاههای آموزشی به اجرای بهتر سیستم مراقبت از در مراکز درمانی کمک می کند .

دکتر واعظی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی نیز در مورد ماهیت انتقال خون در خصوص تامین خون سالم برای بیماران نیازمند ، آشنایی کادر درمان با فرآیندهای تامین ، آماده سازی خون و فرآورده های خونی را لازم دانست تا سیستم مراقبت از خون در بیمارستانها به نحو مطلوب اجرا گردد.

در این سمینار آموزشی یک روزه ، موضوعاتی از جمله مباحث مدیریت خون بیمار ، اهمیت سیستم هموویژلانس ، آشنایی با فرآورده های سلولی و پلاسمای خون ، نحوه آماده سازی و تزریق خون و بحث عوارض حاد و تاخیر تزریق خون توسط اعضاء محترم هیات علمی موسسه عالی طب انتقال خون مطرح گردید .

در پایان سمینار نشست خبری با اصحاب رسانه  و خبرگزاریها برگزار شد .

 


١٤:٢٤ - شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٦٧٦١    /    تعداد نمایش : ٦١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
0